TV News
Kosovë

Endrit Thaçi publikon një fragment nga momenti kur babai i tij shpalli pavarësinë e Kosovës

“Kosovë ne do të dalim zot”, shkruan në logon me Flamurin e Kosovës për nder të 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Pas kësaj ka reaguar djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti.

Ai ka publikuar një fotografi të babait të tij, me një citat që ai e kishte thënë në momentin kur u shpall pavarësia e Kosovës.

“Shpallim KOSOVËN shtet të pavarur dhe demokratik”, është thënia që ka publikuar Endrit Thaçi.

Lajme të ngjashme

26 vjetori i Epopesë së UÇK-së, prezantohet logoja zyrtare

Suad Avdiu

Memli Krasniqi takon Lajçakun në Antali: I kërkova të ndihmojë në heqjen e masave ndëshkuese të BE-së ndaj Kosovës

Suad Avdiu

Adelina: Emisionin e ndaluar nga RTK-ja e publikoj nesër në facebook-un tim

Suad Avdiu