TV News
Rajon-Botë

Probleme me frymëmarrjen, ja si paraqitet gjëndja shëndetësore e Papa Franceskut

Papa Françesku është shtruar në spital mbrëmjen e djeshme, për shkak të një infeksioni në mushkëri.

 

Vatikani bëri të ditur se për shkak të këtij problemi, kreu i kishës katolike do të duhet të qëndrojë nën kujdesin e mjekëve për disa ditë.

 

Ditët e fundit, papa 86-vjeçar ishte ankuar për probleme me frymëmarrjen e më pas analizat zbuluan infeksionin.

 

Kjo është periudha më e ngarkuar e vitit për Papa Françeskun, për shkak të eventeve dhe shërbimeve të shumta që janë planifikuar para fundjavës së Pashkëve.

Lajme të ngjashme

Britani, kryeministri pezullon anëtarësimin e një deputeti në parti shkaku i deklaratës islamofobike

Suad Avdiu

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

Suad Avdiu

160 ton grurë ukrainas derdhen në hekurudhë, Kievi akuzon Poloninë për sabotim

Suad Avdiu