TV News
Show Biz

Këngëtarja Adele zbulon planet e reja për të ardhmen në Las Vegas

Thashethemet thonë se Adele po zgjat qëndrimin e saj në Las Vegas.

Këngëtarja zbuloi për fansat e saj të shtunën se emisioni i saj “Weekends with Adele” ishte zgjatur për 34 javë të reja në The Colosseum në Caesar’s Palace. E shtuna ishte performanca e fundit e planifikuar e Adelës përpara se të shpallte shfaqjet e shtuara.

Rezidenca fillestare me 24 shfaqje u shty më parë në janar 2022 vetëm 24 orë përpara se këngëtarja britanike të dilte në skenë. Adele shpjegoi se shkëputja e saj nga i gjithë eventi, i cili përfshinte grupin e saj, si dhe dizajnin dhe organizimin e përgjithshëm të shfaqjes, e bëri atë të merrte vendimin drastik për ta anuluar.

Adele tha për audiencën e saj të shtunën, për Rolling Stone:

“Të luash me 4000 njerëz për 34 netë nuk është e mjaftueshme dhe unë e di këtë, kështu që do të kthehem. Do të rikthehem për disa javë në qershor dhe do ta filmoj dhe do ta publikoj për t’u siguruar që kushdo që dëshiron ta shohë këtë shfaqje mund ta shohë atë. Dhe pastaj do të kthehem nga vera. Në gusht deri në fund të vjeshtës”.

Nëpërmjet shitësit të biletave, Ticketmaster, Adele po përdor Verified Fan për të siguruar që fansat të shohin shfaqjen e saj. Fan i verifikuar përshkruhet se kërkon “regjistrim për të ndihmuar në filtrimin e blerësve që kërkojnë të rishesin bileta, kështu që më shumë bileta të shkojnë te fansat që do të mbajnë biletat dhe do të ndjekin shfaqjen”.

Ndërsa shumë fansa ishin në ekstazë kur mësuan për shfaqjet shtesë dhe filmin e ardhshëm, të tjerë ishin kritikë ndaj vendimit të këngëtares për të qëndruar në Shtetet e Bashkuara. Një përdorues në Twitter shkroi:

“Nuk dua që të jem një urrejtëse, por do të doja që Adele të kishte bërë një turne kombëtar”.

Një person tjetër tha:

“Adele, ju lutemi, bëni një turne për ne që nuk mund të përballojmë të fluturojmë për në Vegas. Unë me të vërtetë dua t’ju shoh”.

Seria e re e shfaqjeve të Adele do të fillojë më 16 qershor dhe do të zgjasë deri më 4 nëntor.


Top Channel

Lajme të ngjashme

Fejohet Engjellusha Salihu, pamje nga ceremonia

“Çapaçule ta rrehi….”, publikohet kënga e Luiz Ejllit me Getoar Selimin

Adelina Tahiri na prezanton me të dashurën maqedonase të vëllaut të saj… (Foto)

Suad Avdiu