TV News
Show Biz

Foto/ “Vdekja e ëndrrës sime”, modelja Gisele Bundchen flet për divorcin me Tom Brady, pas 13 vitesh martesë 

Modelja Gisele Bundchen ka folur për divorcin e saj nga lojtari i NFL Tom Brady, duke e përshkruar atë si “vdekja e ëndrrës sime”.

Supermodelja braziliane dhe ylli i futbollit amerikan u ndanë pas 13 vitesh martesë tetorin e kaluar.

“Është e vështirë sepse imagjinon se jeta jote do të ishte në një mënyrë të caktuar dhe ke bërë gjithçka që munde” tha ajo për Vanity Fair.

Bundchen gjithashtu hodhi poshtë spekulimet se pse martesa kishte përfunduar. Ajo i përshkroi thashethemet se ndarja kishte ndodhur pasi Brady u kthye në NFL, pavarësisht se më parë kishte njoftuar tërheqjen e tij, si “shumë lënduese” dhe “gjëja më e çmendur” që kishte dëgjuar ndonjëherë.

“Ajo që është thënë është një pjesë e një enigme shumë më të madhe. Nuk është aq bardh e zi,” tha ajo për Vanity Fair .

“Unë gjithmonë kam brohoritur për të dhe do të vazhdoj përgjithmonë. Nëse ka një person që dua të jetë më i lumturi në botë, është ai, më besoni. Unë dua që të gjitha ëndrrat e tij të realizohen”, u shpreh ylli.

Brady, i cili fitoi shtatë tituj rekord të Super Bowl gjatë karrierës së tij 23-sezonale, tha muajin e kaluar se po tërhiqej “për mirë”.
Brady, 45, dhe Bundchen, 42, filluan të takoheshin në vitin 2006 dhe u martuan në fillim të vitit 2009. Ata kanë dy fëmijë së bashku, së bashku me djalin e Brady me ish-partneren e tij, aktoren Bridget Moynahan.

Bundchen, një nga modelet më të paguara në botë që nga viti 2001, shtoi se nuk ishte penduar për jetën e saj me Brady. Duke njoftuar ndarjen në tetor 2022, Brady tha se vendimi ishte “i dhimbshëm dhe i vështirë”.