TV News
Kosovë

Lista Serbe bojkoton zgjedhjet në veri të Kosovës

Lista Serbe nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme, në komunat me shumicë serbe, në veri të Kosovës, që do të mbahen në muajin prill.

 

Lajmi është bërë i ditur, përmes një deklarate në rrjetet sociale, në përgjigje të komisionit qendror, i cili ka njoftuar afatet ligjore për regjistrimin e partive në këto zgjedhje.

 

Lista Serbe bën të ditur, se nuk do të marrë pjesë, për shkak se nuk janë plotësuar kërkesat, që kanë shkaktuar edhe largimin nga institucionet e Kosovës.

Lajme të ngjashme

Kurti: Urime ditëlindja e disidentit të pathyeshëm Adem Demaçit dhe e aktivistit shembullor Astrit Deharit

Suad Avdiu

Djali i dëshmorit diplomon për oficer në ShBA

Suad Avdiu

Ishte zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian për liberalizimin e vizave, Mandl kërkon mbështetje për rizgjedhjen e tij si deputet

Suad Avdiu