TV News
Kosovë

Lajçak viziton Prishtinën; takime me Osmanin dhe Kurtin për dialogun me Prishtinën

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, ka mbërritur sot në Prishtinë, për të zhvilluar bisedime me presidenten Vjosa Osmani e më pas edhe me kryeministrin Albin Kurti.

 

Vizita e Lajçak në kosovë vjen në kuadër të diskutimeve, për takimin Kurti-Vuçiç, që do të mbahet në Maqedoninë e Veriut, në 18 mars.

 

Pas vizitës në Prishtinë, Miroslav Lajçak do të udhëtojë drejt Serbisë, ku do të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.

 

Qëllimi kryesor i takimeve, është vënia në zbatim e pikave të planit të propozuar nga Bashkimi Europian.

Lajme të ngjashme

Kurti: Urime ditëlindja e disidentit të pathyeshëm Adem Demaçit dhe e aktivistit shembullor Astrit Deharit

Suad Avdiu

Djali i dëshmorit diplomon për oficer në ShBA

Suad Avdiu

Ishte zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian për liberalizimin e vizave, Mandl kërkon mbështetje për rizgjedhjen e tij si deputet

Suad Avdiu