TV News
Diaspora

Vozit veturën i dehur me 3 gola në kantonin Valais

E enjte, 30 Mars 2023 – 18:11
albinfo.ch

(KESTONE/Christof Schuerpf)

Një burrë është arrestuar pasi kishte vozitur nëpër tunelin Sierre në kantonin Valais me vetëm tre goma.

Makina u pa për herë të parë në orën 3 të mëngjesit të së dielës. I mungonte goma e përparme e majtë. 

Dëshmitarët thanë për shtypin se makina kishte dëmtime të tjera në pjesën e përparme dhe shoferi dukej shumë i dehur, përcjell albinfo.ch. 

Policia e Valais thotë se makina u kap dhe shoferi u arrestua.  

Ata nuk po japin asnjë informacion të mëtejshëm – por shtuan, ndoshta pa nevojë, se është e paligjshme të ngasësh në rrugë pa goma.Lajme të ngjashme

Vazhdon organizimi masiv i VLEN-it për mërgatën

Suad Avdiu

Nesër voton Diaspora

Suad Avdiu

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

Suad Avdiu