TV News
Diaspora

Vjosa Osmani në Vjenë, flet për integrimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

E enjte, 30 Mars 2023 – 18:38
albinfo.ch

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sonte është pjesëmarrëse në një ligjëratë dhe bashkëbisedim të organizuar nga Akademia Diplomatike e Vjenës, Instituti Austriak për Politikat Evropiane dhe të Sigurisë, si dhe Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri.

Siç njofton Presidenca, shkruajnë mediat vendore, e para e Kosovës do të flasë për momentumin e ri në integrimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare, zhvillimet e fundit në vend dhe rajon, përcjell albinfo.at.

Ndryshe, dje presidentja Osmani, me ftesë të presidentit të ShBA-së, Joe Biden ka përfaqësuar Republikën e Kosovës në Samitin e dytë për Demokraci të organizuar të mërkurën virtualisht nga Shtëpia e Bardhë.

Osmani ishte folëse në këtë Samit karshi liderëve botërorë.Lajme të ngjashme

Vazhdon organizimi masiv i VLEN-it për mërgatën

Suad Avdiu

Nesër voton Diaspora

Suad Avdiu

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

Suad Avdiu