TV News
Maqedoni

MPB-ja njofton se nesër do të bllokohen këto rrugë të Shkupit

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër, e premte (31.03.2023), për shkak të paralajmërimit se do të mbahet protestë e qetë në Shkup, nëpunësit policor të SPB Shkup do të bllokojnë disa rrugë të Shkupit.

Me fillim prej orës 10:00, të bllokuara do të jenë bulevardi “Goce Dellçev” me bulevardin “VMRO”, drejt udhëkryqit në bulevardin “Ilinden” me bulevardin “Klimenti i Ohrit”.

Nga ora 16:00, për shkak të një marshi të qetë, do të bllokohen rrugët në udhëkryqin “Goce Dellçev” me bulevardin “VMRO”, drejt rrugës “Vasill Gllavinov”, në të majtë drejt rrugës “Dimitrie Çupovski” dhe me vazhdim drejt bulevardit “11 Tetori”, para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

Nga Sektori i Punëve të Brendshme Shkup apelojnë deri te qytetarët që t’i zbatojnë urdhrat e policëve.

Lajme të ngjashme

Gjithsej 44 raste të reja të kollës së keqe, numri i përgjithshëm i të prekurve arrin në 597

Suad Avdiu

Oda Ekonomike kërkon që të vazhdohet projekti për korridoret

Suad Avdiu

76-vjeçarja mashtrohet për 380 mijë denarë, nga një mashkull që iu paraqit si inspektor policie!

Suad Avdiu