TV News
Sport

Sylvinho, debutim zhgënjyes; Shqipëria mundet në Poloni

Shqipëria e nisi me humbje fushatën eleminatore të Euro 2024.

 

Kuqezinjtë u munden 1 me 0 në Poloni.

 

Golin vendimtar e shënoi Sviderski në minuten e 41.

 

Shqipëria bëri një paraqitje pozitive në teresinë e ndeshjes mirëpo humbi raste të mira me Cikalleshin dhe sidomos Asllanin dhe Uzunin. Beratasi pati dy raste, sidomos një prej tyre flagrant në minutën e 90.

 

Tekniku Sylvinho e nis me humbje aventurën e tij në krye të kuqezinjve.

 

Në duelin tjetër të grupit Moldavia dhe Çekia u ndanë në barazim 1 me 1.

 

Në klasifikim Çekia është e para me 4 pikë, Polonia 3, Moldavia 2, Shqiperia dhe Ishujt Faroe nga zero pikë.

Lajme të ngjashme

Shqipëria drejt rekordit,50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

Suad Avdiu

Lorik Cana: Shqipëria nuk ka asgjë për të humbur

Suad Avdiu

Zvicra publikon listën finale për Euro 2024, janë tre shqiptarë

Suad Avdiu