TV News
Sport

Haaland “bombardon” gjermanët, Manchester City kalon në çerekfinale

Manchester City u kualifikua per ne cerekfinalet e Champions League shume me lehte sesa mendohej daj Leipzig.

 

Pavarësisht barazimit 1 me 1 në Gjermani,  skuadra e Guardioles shkaktoi një termet 7-ballë në Etihad. Të gjithë vëmendjen e mori Erling Haland…

 

22 vjecari norvegjez bombardoi gjermanet me 5 gola të shënuar në vetëm 58 minuta loje.

 

Ne te gjithe historine, vetëm Messi dhe Luiz Adriano kanë shënuar 5 gola brenda një ndeshje championsi.

 

Haaland në fakt meriton cdo epitet, nga makineri golash në një jashtëtokësor me statistika të pabesueshme.

 

10 gola në këtë edicion të champions league si golashënuesi më I mirë dhe 33 në total deri tani në karrierë, më teper se legjenda të tilla si Rooney, Kaka, Henry.

 

Guardiola mund të shijojë fenomenin e tij, me te cilin shpreson ti shkojë deri në fund këtij kompeticioni që është pengu i vetem I sheikeve.

 

Për tu evidentuar në fitoren e thelle kundër Leipzig edhe dy golat e tjerë realizuar nga Gyndogan dhe mjeshtri De Brojne, qershia mbi torte e mbremjes. Kjo sfida u transmetua ne Tring

Lajme të ngjashme

Karim Adeyemi prek finalen e Ligës së Kampionëve, Loredana ”qan” nga gëzimi!

Suad Avdiu

Xavi Simons dëshiron rikthimin te Barcelona

Suad Avdiu

Zbulohet arsyeja pse Real Madridi refuzoi që të marrë trofeun e La Ligas në ndeshjen ndaj Granadas

Suad Avdiu