TV News
Shqipëri

Rama bashkëbisedim në Institutin Mbretëror/ “Nëse Rusia pushton Anglinë, Shqipëria do u mbrojë nga Putin dhe Braverman”

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet që prej ditës së djeshme në Angli, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Chatham House.

 

Në retorikën e tij ironizuese ndaj përqasjes së autoriteteve britanike ndaj emigrantëve shqiptarë, Rama përfytyroi për një moment sikur rolet u këmbyen.

 

Ai tha se nëse Rusi një ditë do të sulmojë Britaninë, ai “premtoi” se Shqipëria do hap dyer për anglezët që t’i mbrojë ata nga Putin dhe ministrja e tyre Suella Braverman.

 

Nëse rusët do të pushtojnë Britaninë, ju ejani tek ne, ne do t’ju mbrojmë nga Putini dhe nga Suella Braverman të dy, kjo është e sigurt, do t’ju mbrojmë”, u shpreh kryeministri shqiptar ndërsa shkaktoi të qeshura në sallë.

Lajme të ngjashme

Tirana nën masa të larta sigurie për të pritur Zelenskyn

Suad Avdiu

Zelensky nesër në Shqipëri, merr pjesë në Samitin për Ukrainën

Suad Avdiu

Shqipëri: Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë do të hapet më 4 mars

Suad Avdiu