TV News
Shqipëri

Qeveria shkarkon Lefter Allën/ Ish-kryebashkiaku i Bulqizës u arrestua për abuzime me tenderat

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, kryebashkiakun e Bulqizës. Arsyeja e vendimit të marrë në Këshillin e Ministrave është për shkelje të rëndë të detyrës dhe abuzim në tendera.

 

Ish-kryebashkiaku socialist u arrestua pak ditë më parë për akuzën e abuzimit në tenderin për ndërtimin e rrjetit të ujësjellës-kanalizimeve në një lagje të Bulqizës, me vlerë 320 milionë euro.

 

Pas shkarkimit nga detyra, pritet të shihet nëse kryesocialisti Edi Rama do ta përjashtojë edhe nga partia, siç veproi me ish-kryebashkiakun e lushnjës, Fatos Tushe.

 

Deri në zgjedhjen e të riut, kryetari i komanduar i Bashkisë Bulqizë do të jetë nënkryetari.

Lajme të ngjashme

Rritje me 64 për qind e netëqëndrimeve të turistëve të huaj në Shqipëri

Suad Avdiu

Martesat brenda të njëjtës gjini/ Shqipëri: Kisha reagon për martesën e dy vajzave

Suad Avdiu

619 vjet nga lindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Suad Avdiu