TV News
Opinion

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, propozohen dy emra për Bashkinë e Tiranës

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike është bërë me dije se emrat e propozuar për Bashkinë Tiranë janë Roland Bejko dhe Jonila Godole.

 

Nga ana tjetër, Belind Këlliçi dorëzoi mandatin e deputetit për të vijuar me fushatën elektorale për zgjedhjet e 14 majit, nën logon e koalicionit “Bashkë Fitojmë”.

 

Ndonëse nuk munguan thirrje për unifikimin e partisë dhe daljen me 1 kandidat të përbashkët mes palëve situata do të jetë e njëjtë me atë të 6 marsit. Demokratët do të ndajnë votat mes ish liderit të tyre historik, Sali Berisha dhe PD zyrtare që drejtohet nga kreu i komanduar, Enkelejd Alibeaj.

Lajme të ngjashme

Dështoi tentativa e fundit e BDI-së për ta kthyer Gruevskin!

Suad Avdiu

Sa më e shpjegueshme është urrejtja e Vuçiqit ndaj Kosovës aq më perverse dhe e pakuptimtë është ajo e Ramës ndaj Kurtit!

Suad Avdiu

Mimoza Nebiaj: Nje histori që të rrënqeth…

Suad Avdiu