TV News
Shqipëri

Kurti të dielë vjen në Tiranë/ Pritet të takohet me Ramën dhe Nikollën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të vizitojë ditën e dielë Tiranën.

 

Burime bëjnë me dije se Kurti do të zhvillojë një takim formal me homologun e tij Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

 

Ende nuk dihen se për çfarë do flitet ndërsa mendohet se në fokus të bisedës do të jetë marrëveshja e Ohrit me Serbinë.

Lajme të ngjashme

Policia e Shqipërisë nderohet me Çmimin e Ekselencës nga Mbretëria e Bashkuar

Suad Avdiu

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Suad Avdiu

Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Suad Avdiu