TV News
Kulturë

Ndahet nga jeta mbreti i gazetarisë së talk show-t italian/ Maurizio Costanzo vdes në moshën 84-vjeçare

Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare gazetari i njohur italian, Maurizio Costanzo. Mbreti i Talk-Shoë-t vdiq në Romë. Lajmin për vdekjen e gazetarit, drejtuesit televiziv, autor, skenarist, e dhanë bashkëpunëtorët e tij.

 

Costanzo, burri i moderatores së njohur, Maria De Fippili, lindi në Romë më 28 gusht 1938, ndërsa ka realizuar dhjetëra programe radiotelevizive dhe komedi teatrale. Ai arriti një popullaritet të madh në vitin 1976, duke drejtuar emisionin talk-shoë “Bontà loro” në Rai.

 

Por emri i tij është i lidhur edhe me “Maurizio Costanzo Shoë “, transmetuar që nga viti 1982 në Mediaset. Ndër programet e tij më të njohura është edhe “E diela e mirë”./tgcom24

Lajme të ngjashme

619 vjet nga lindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Suad Avdiu

Përkujtohet patrioti dhe veprimtari shqiptar, Avni Rustemi

Suad Avdiu

DW: Pse gjithnjë e më shumë jomyslimanë po e festojnë Ramazanin

Suad Avdiu