TV News
Opinion

Gazetari i “Report Tv” raporton listën e çmime të gjobave/ Vlerat arrijnë në mijëra euro

Portali Publik Live vijon të publikojë pjesë të bisedës mes një gazetareje të kësaj media dhe gazetarit të kronikës në Report Tv Adriatik Doçi. Në audiot e publikuara, gazetari Doçi, tregon të gjithë skemën që sipas Publik Live, ai përdor për t’i bërë presion bizneseve, politikanëve apo individëve të tjerë.

 

Në audion e tretë, shkruan Publik Live, gazetari Adriatik Doçi zbulon edhe shumat “të gjobave” të vendosura kundrejt biuzneseve apo individëve.

 

Siç e shikon Adriatik, unë nuk bëj pazare me lirinë e botimit edhe pse nuk e hap dot telefonin nga ndërhyrjet apo sms-të kërcënuese. Unë nuk u bëra i pasur me profesionin por jam krenar në punën time prej vitesh. Unë kam preferuar në qetesi dhe i lirë të jap kontributin tim modest. Ndaj kjo pjese eshte renderuar dhe po e botoj. Sukse dhe tregoje veten me kulturë Adriat ik./Publiklive.tv

 

 

 

Me heret redaksia e publiktv.live, publikoi dy audio ku degjohej biseda e Adriatik Docit me gazetaren, ku ai shpjegonte skemen e “goditjes” se bizneseve dhe politikaneve per interesa jogazetareske.

 

 

 

 

 

 

Lajme të ngjashme

Dështoi tentativa e fundit e BDI-së për ta kthyer Gruevskin!

Suad Avdiu

Sa më e shpjegueshme është urrejtja e Vuçiqit ndaj Kosovës aq më perverse dhe e pakuptimtë është ajo e Ramës ndaj Kurtit!

Suad Avdiu

Mimoza Nebiaj: Nje histori që të rrënqeth…

Suad Avdiu