TV News
Kulturë

Surprizë pas surprize! Seriali “Molla e Ndaluar” nis në Vizion Plus të enjten 9 Mars, ora 17:00

Seriali Molla e Ndaluar është një prodhim mjaft i njohur me historinë e tij, komedi absurde dhe me shumë intriga.

 

Seriali i cili prej shumë sezonesh vendosi buzëqeshjen në fytyrën e Fox Turkije për audiencën e lartë, mbërrin në sezonin e ri duke shfaqur një qëndrim të fortë ndaj serialeve rivalë.

 

Pikëpyetjet për Eda Ece dhe Şevval Sam, që i dhanë jetë personazheve të Yıldız dhe Ender, të cilët janë ndër emrat e pandryshueshëm të serialit, i shqetësoi të gjithë. Me përfundimin e sezonit, publiku mbeti me pyetjen “kush do të shkojë dhe kush do të qëndrojë?”. Eda Ece kishte thënë së fundmi se ajo dhe Şevval Sam do të qëndrojnë te dyja, por do të ketë surpriza të mëdha.

 

Si rezultat i vendimeve të marra nga Fatih Aksoy, producenti i serialit të firmosur nga Med Yapım, në serial ka hyrje të reja dhe zhvillime të papritura. Tashmë dihet se Berk Oktay, modeli dhe aktori qe luante rolin e Cagatait nuk eshte më por pjesa më e madhe e skuadrës vazhdon të jetë në serial.

 

Sezoni i ri do të filojë me një kërcim kohor me emra të rinj.

 

Së bashku me Bekir Aksoy, në serial është përfshirë edhe Ece Özdikici. Özdikici i bashkohet serialit si avokatja Hilal, e dashura e Doğan (Murat Aygen). Ndërkohë, Aksoy do të luajë vëllain e madh të Handan(Şebnem Dönmez), Engin.

Lidhja e dashurisë së Hilalit pas burgosjes së Doganit sjell edhe zhvillime të reja që do të ndryshojnë ekuilibrin! Ndryshimi i Yıldız në histori është një çështje kurioziteti të madh pas këtij zhvillimi!

Mundësia që vëllai i madh i Handan, Engin, të ketë një lidhje dashurie me Yıldız, tashmë ka filluar të shprehet! Në historinë ku Doğan kërkon hakmarrje, lojërat e reja që do të luajë Ender do të ndryshojnë sërish rrjedhën e ngjarjeve!

Kurioziteti është nëse personazhet Ender dhe Yıldız të luajtur nga Eda Ece dhe Şevval Sam do të bëhen aleate apo armike pas këtyre zhvillimeve! Gjithçka fillon të zbulohet nga e enjtja, 9 Mars ora 17:00 në ekranin e Vizion Plus.

Lajme të ngjashme

Skulptura Kontemporane e Adi Dules në sheshin “Bukureshti”, Veliaj: Sa bukur të shohësh artin të lulëzojë në çdo cep të Tiranës

TV News

Një mozaik për aktorët shqiptarë/ Myftar Cubi sjell yjet e kinematografisë në një ekspozitë

TV News

Filmi me metrazh të shkurtër/ Çmimin e parë e fiton prodhimi kinematografik francez, “Bellus”

TV News