TV News
Rajon-Botë

Sulmi me dronë gjatë natës në Kiev, shkon në pesë numri i viktimave

Autoritetet ukrainase bëjnë me dije se ka arritur në katër numri i viktimave nga dronët rusë. Viktima e katër është një burrë, 40-vjeç, i cili u gjet nën rrënojat e një e një konvikti në qytetin e Rzhyshchiv.

 

Autoritetet bënë me dije se 4 persona janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur nga sulmet ruse. Gjithashtu, janë evkauuar më shumë se 200 njerëz dhe disa të tjera po marrin ndihmë mjekësore. Nga përditësimi më i fundit raportohet dhe për pesë të zhdukur.

 

Mesnatën e së mërkurës, Rusia sulmoi me një total prej 21 dronësh qytetin e Kievit. Sipas forcave ajrore të Ukrainës, 16 prej tyre mundën të rrëzohen.

Lajme të ngjashme

Angjushev në listën e zezë amerikane

Suad Avdiu

SHBA: Izraeli nuk duhet të godasë zonat e identifikuara si të sigurta për civilët në Gaza

Suad Avdiu

Franca rrit nivelin e rrezikut nga gripi i shpezëve

Suad Avdiu