TV News
Shqipëri

Lufta kundër emigrantëve të paligjshëm/ Rama takim me homologun britanik, Rishi Sunak

Subscribe

Vizitën zyrtare në Greqi, kryeministri Edi Rama e mbylli me dy takime: Atë me Kryetarin e Kuvendit dhe presidenten.

 

Gjatë bisedës me drejtuesin e parlamentit, u vlerësua roli i minoritetit grek si dhe i komunitetit shqiptar në vendin fqinj.

 

Kryetari i Kuvendit shprehu mbështetjen e Greqisë në rrugën anëtarësuese të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

 

Ndërsa në takimin me presidenten, dy udhëheqësit janë angazhuar për të zgjidhur të gjitha çështjet e mbetura pezull.

 

Pas mbylljes së vizitës në Athinë, kryeministri do të udhëtojë drejt Britanisë së Madhe.

 

Ai do të ketë një takim me homologun britanik, Rishi Sunak, me të cilin pritet të diskutojë emigracionin e paligjshëm si dhe luftën e përbashkët kundër krimit të organizuar.

 

Rama dhe Sunak do të kenë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp.

Lajme të ngjashme

619 vjet nga lindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Suad Avdiu

Fundjava e parë pa kufi Kosovë-Shqipëri, qytetarët: Jemi një komb, s’duhet të ketë kurrë kontrolle

Suad Avdiu

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve, 5 Maj

Suad Avdiu