TV News
Shqipëri

Alibeaj mbledh krerët e degëve të PD; diskutohet dalja me kandidatë në 61 bashki

Ne diten e dyte te takimeve, kryetari i komanduar i partise demokratike Enkelejd Alibaj ka mbledhur kreret e degeve nga te gjitha bashkite e vendit.

 

Pasdite, Alibeaj do te kete nje takim te dyte vetem me drejtuesit e degeve te PD-se se Tiranes.

 

Takimet me strukturat e partise vijne nje dite pasi kryetari i komanduar i PD-se zyrtare zhvilloi bisedime me mbeshtetesit e tij,  deputete dhe anetare te kryesise.

 

Edhe ne takimet e sotme diskutohet per garen e 14 majit dhe perfaqesimin ne zgjedhje.

 

Dje Alibeaj deklaroi se PD-ja do te kete kandidatet e saj per kryebashkiake dhe keshilla bashkiake ne te 61 bashkite.

 

Ne takime eshte propozuar edhe kandidimi vetem me keshilltare bashkiake. Ndersa sot po diskutohet per emrat qe vijne si propozime nga baza e partise.

 

Deri me tani, partia demokratike me ne krye te komanduarin Enkelejd Alibeaj ka prezantuar kandidatet e saj per 16 bashki.

Lajme të ngjashme

Policia e Shqipërisë nderohet me Çmimin e Ekselencës nga Mbretëria e Bashkuar

Suad Avdiu

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Suad Avdiu

Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Suad Avdiu