TV News
Maqedoni

Mickoski: Gordana Siljanovska-Davkova do të jetë presidente, VMRO-DPMNE do t’i ketë 61 deputetë

VMRO-DPMNE-ja në këto zgjedhje është afër shumicës në Parlament dhe nuk do të habitesha nëse kemi 61 deputetë, deklaroi sot në pyetjen e gazetarëve kryetari i kësaj partie Hristijan Mickoski.

“Besoj se të mërkurën do të kemi fitore bindëse të dyfishtë, Gordana Siljanoska Davkova do të jetë presidentja e ardhshme e Maqedonisë, ndërsa koalicioni “Maqedonia jote” dhe VMRO-DPMNE-ja do të kenë 61 deputetë”, deklaroi Mickoski para Kishës katedrale “Shën Klimenti i Ohrit”.

Sipas tij, suksesi para së gjithash, është ajo që ndodhi në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale dhe deklaroi se pret një numër të madh të votuesve edhe në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

“Mirënjohje për qytetarët maqedonas. Falënderoj të gjithë ata që votuan për presidenten e ardhshme Gordana Siljanovska Davkova dhe paraprakisht falënderoj të gjithë ata qytetarë të cilët ndjej se do të dalin masivisht në zgjedhjet e së mërkurës dhe masivisht do të votojnë për presidenten e ardhshme dhe për koalicionin “Maqedonia jote” e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja”, shtoi Mickoski.

Ai para Kishës katedrale në Shkup, ku ka marrë pjesë në liturgjinë solemne për Pashkët, ka uruar festën duke uruar njëherësh harmoni dhe paqe për të gjithë.

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Unifikimi maqedonas antishqiptar do të rrezikojë marrëdhëniet ndëretnike

Suad Avdiu

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Suad Avdiu

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Suad Avdiu