TV News
Maqedoni

Sela thërret Kuvendin e ASH-së për të shtunën, do të diskutohet për dy pika

Ziadin Sela për të shtunën ka thirrur mbledhjen e Kuvendit të Aleancës për Shqiptarët. Sipas njoftimit, në takimin i cili do të mbahet në Shkup në ora 13:00, do të diskutohet për drejtimin e partisë në zgjedhjet e ardhshme të dyfishta.

Seancën e Kuvendit të ASH-së Sela e thërret pas një sërë incidentesh në lidhje me partinë, pasi kryetari i saj Arben Taravai bëri thirrje që të shkojë në zgjedhje me bllokun opozitar shqiptar. Sela mbron tezën se Aleanca duhet të shkojë në zgjedhje e vetme.

Për shkak të kësaj ndarjeje dy ditët e mëparshme kanë ndodhur edhe dy incidente të rënda.

Fillimisht është sulmuar drejtori i Agjencisë së Pasurive të Konfiskuar, Driton Nebiu dhe më pas në oborrin e shtëpisë së Arben Taravarit është gjetur një plumb.

Mbrëmë vonë, disa qindra banorë të Gostivarit janë mbledhur para shtëpisë së Taravarit për të shprehur mbështetjen e tyre pas incidentit me plumbin./Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Suad Daipi – Shef i Shtabit Zgjedhor të Alternativēs pēr Likovē.

Suad Avdiu

Migrimi po zbraz shkollat edhe në vendet e rajonit

Suad Avdiu

Sezoni i ri turistik me autostradë të pandërtuar

Suad Avdiu