TV News
Maqedoni

Ka ndërruar jetë afaristi i respektuar kumanovar, Samet Emini

Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshë 59 vjeçare afaristi i mirënjohur kumanovar, Samet Emini. Ai ka qenë i respektuar dhe i dalluar si në mesin e qarqeve afariste në Kumanovë e më gjerë, aq më tepër në mesin e qytetarëve.
Si rezultat i punës disadekadëshe ai arritii të hapë restorant “Eminin”, që për kohë të shkurtër u bë i preferuar për kumanovarët.
“Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi!
Miq e familjar, me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot vllavi jem Samet Emini, ndërroi jetë.
Vorrimi do të bëhet nesër, me 07.02.2024 pas namazit të drekës”, kanë njoftuar familjarët.
Ekipi i Televizioni News, shpehë ngushllime familjës Emini

Lajme të ngjashme

Suad Daipi – Shef i Shtabit Zgjedhor të Alternativēs pēr Likovē.

Suad Avdiu

Migrimi po zbraz shkollat edhe në vendet e rajonit

Suad Avdiu

Sezoni i ri turistik me autostradë të pandërtuar

Suad Avdiu