TV News
Maqedoni

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, nuk ka dëme por shkaktoi panik te banorët

Një tërmet me magnitudë 3.1 ka dridhë Maqedoninë e Veriut në ora 2:41 pas mesnate.
Epiqendra e tërmetit ka qenë afer Shtipit në lindje të vendit, kurse është ndier edhe në qytete për rreth, shkruan Lideri.mk.

Tërmeti ka qenë në thellësi me pak se dy kilometra dhe ka shkaktuar panik te banorët e këtij qyteti, të cilët frikën e kanë shprehur edhe në rrjetet sociale.

“Na dridhi si të kishte rënë ndonjë bombë”, komentoi një banor i Shtipit.

“Dhashtë Zoti të mbetet me 3.1 shkallë e mos të dridhet më shumë”, ka komentua një tjetër, pasi informatat fillestare ishin se fuqia e tërmetit ka qenë 4.6 shkallë.

Lajme të ngjashme

Radev: Dëshira e Maqedonisë së Veriut për dialog është shenjë pozitive

Suad Avdiu

Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!

Suad Avdiu

Taravari thotë se është duke menduar nëse do ta pranojë postin e ministrit të Shëndetësisë

Suad Avdiu