TV News
Shqipëri

“Shpërblimet e pensionistëve në shkelje të Kodit Zgjedhor”/ Rama i përgjigjet Berishës, publikon dokumentin

Akuzave të liderit historik të demokratëve, Sali Berisha se pensionistët do të marrin shpërblim në shkelje të Kodit Zgjedhor, kryeministri Edi Rama iu përgjigj duke publikuar nenin që sipas tij, nuk e pengon këtë vendim.

 

Rama u shpreh në “Twitter” se shpërblimi i pensionistëve do të ndalohej vetëm nëse do të bëhej fjalë për zgjedhje parlamentare dhe jo lokale.

 

Analfabetizmi politik është ku e ku më i keq se sa analfabetizmi real apo ai funksional! Neni që ndalon rritjen e pagave 4 muaj para zgjedhjeve lidhet me zgjedhjet politike, ku flitet për periudhën para krijimi të qeverisë së re. Leximin me zë ua bëjnë pensionistët në 14 maj”, shkruan Edi Rama.

 

Lajme të ngjashme

619 vjet nga lindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Suad Avdiu

Fundjava e parë pa kufi Kosovë-Shqipëri, qytetarët: Jemi një komb, s’duhet të ketë kurrë kontrolle

Suad Avdiu

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve, 5 Maj

Suad Avdiu