TV News
Diaspora

Cila është kompania që pëlqejnë më shumë zviceranët

E mërkurë, 29 Mars 2023 – 12:00
albinfo.ch

Migros – Photo News Italian Food.net

Migros gëzon një reputacion shumë të mirë në mesin e popullatës zvicerane, sipas një studimi të kompanisë kërkimore të konsumatorit GfK, përcjell albinfo.ch.

Shitësi me pakicë kryeson renditjen e 2023-ës të 50 kompanive zvicerane më të vlerësuara nga konsumatorët e Zvicrës; konkurrenti i saj, Coop, është në vendin e shtatë.

Kompani të tjera të favorizuara nga konsumatorët janë Ricola, Lindt & Sprüngli, Geberit, Logitech, Rivella dhe SBB.

Midis organizatave jofitimprurëse, Rega Air-Rescue performoi më së miri në këtë kategori. Por Fondacioni Zviceran Paraplegjik (vendi i dytë) dhe Mjekët pa Kufij (i treti) gjithashtu kanë një reputacion të mirë në sytë e popullatës.Lajme të ngjashme

Vazhdon organizimi masiv i VLEN-it për mërgatën

Suad Avdiu

Nesër voton Diaspora

Suad Avdiu

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

Suad Avdiu