TV News
Shqipëri

Ankimoi sekuestrimin e vilës në Palasë/ Apeli i Posaçëm rrëzon kërkesën e Ahmetajt

Apeli i Gjykatës së Posaçme ka refuzuar ankimimin e ish zv.kryeministrit Arben Ahmetajt për kontrollin e shtëpisë së bashkëjetueses së tij, Erjola Hoxha.

 

Përmes këtij vendimi Apeli e konsideron të rregullt kontrollin e bërë para 20 ditësh, ndërkohë që mbetet në fuqi sekuestroja që i është vendosur banesës.

 

Pas një kontrolli nga Byroja Kombëtare e Hetimit, SPAK vendosi sekuestrimin e vilës së partneres së Ahmetajt. Gjithashtu më 24 mars Prokuroria e Posaçme sekuestroi një tjetër vilë në Palasë në pronësi të Albina Manckës, ish-gruas së Ahmetajt.

 

Ish zv.kryeministri Arben Ahmetaj është nën hetim nga SPAK për veprat penale “pastrim të parave”, “korrupsionit” dhe “fshehja e pasurisë”.

Lajme të ngjashme

Policia e Shqipërisë nderohet me Çmimin e Ekselencës nga Mbretëria e Bashkuar

Suad Avdiu

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Suad Avdiu

Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Suad Avdiu