TV News
Shqipëri

“Nuk hyj në garë, s’kam dorëzuar dokumentacion në KQZ”/ Alibeajt i ikën një tjetër kandidat

Pas Gjergji Gjatës në Korçë, një tjetër kandidat për kryetar bashkie është tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore të 14 majit.

 

Bëhet fjalë për Bujar Vreton, kandidatin e Enkelejd Alibeajt për Librazhdin.

 

Vreto ka theksuar se nuk ka dorëzuar dokumentacionin në KQZ dhe si pasojë as nuk është regjistruar.

 

Nuk jam regjistruar, nuk kam hyrë në garë, nuk kam dorëzuar as dokumentacionin në KQZ,” tha Vreto.

Lajme të ngjashme

619 vjet nga lindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Suad Avdiu

Fundjava e parë pa kufi Kosovë-Shqipëri, qytetarët: Jemi një komb, s’duhet të ketë kurrë kontrolle

Suad Avdiu

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve, 5 Maj

Suad Avdiu