TV News
Shqipëri

Këlliçi premton transport publik falas/ Meta: Përfitojnë direkt qytetarët, Tirana ka nevojë për ndryshim

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka komentuar deklaratën e kandidatit për kryetar bashkie Belind Këlliçi, i cili pak ditë më parë premtoi se nëse votëbesohet nga qytetarët për të drejtuar pushtetin vendor do të ofrojë transportin publik falas.

 

Në një postim në Facebook, Meta shkruan se Tirana ka nevoj për ndryshim dhe nga premtimi i Këlliçit do të përfitojnë direkt qytetarët, pensionistët dhe të rinjtë.

 

Tirana ka nevojë për Ndryshim. Tirana ka nevojë për vendimmarrje nga të cilat përfitojnë direkt dhe menjëherë të gjithë qytetarët. Dhe plani i Belind Këlliçit për transport publik falas është një fitore e të gjithë qytetarëve, pensionistëve dhe të rinjve tanë.

Lajme të ngjashme

Policia e Shqipërisë nderohet me Çmimin e Ekselencës nga Mbretëria e Bashkuar

Suad Avdiu

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Suad Avdiu

Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Suad Avdiu