TV News
Maqedoni

Dy kafene në Shkup do të mbyllen për 10 ditë, nuk e respektuan orarin e punës

Kafenetë “Intermezzo” dhe “Mosh” në Shkup do të mbyllen për 10 ditë për shkak të mosrespektimit të orarit të punës.

Në kontrollet e Inspektoratit të Tregut nëpër lokale në Shkup gjatë fundjavës së kaluar, në këto dy lokale është konstatuar se festa ka zgjatur edhe pas orës një të mëngjesit.

Inspektorët kanë hyrë në objekte rreth orës 01:30, pasi në periudhën e fundit qytetarët kanë raportuar vazhdimisht se nuk respektohet orari i punës dhe gjatë gjithë natës kanë dëgjuar muzikë me zë të lartë.

“Procesverbali është përpiluar dhe dënimi është 10 ditë mbyllje. Gjatë ditës së sotme duhet të dorëzohen vendimet, pas së cilës do të vendosen shenjat”, thonë nga Inspektorati i Tregut.

Sa i përket “Intermezzo” dhe “Mosh”, Komuna Qendër vazhdimisht pranon ankesa nga qytetarët për muzikën e lartë. Komuna u ka vendosur disa herë gjoba për zhurmë këtyre kafeneve.

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Unifikimi maqedonas antishqiptar do të rrezikojë marrëdhëniet ndëretnike

Suad Avdiu

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Suad Avdiu

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Suad Avdiu