TV News
Shqipëri

“Rikthehet” Lulzim Basha/ Akuzon Berishën për daljen e PD me dy kandidatë

Ish-kryetari i PD, Lulzim Basha, ka reaguar për herë të parë për situatën në Partine Demokratike dhe zgjedhjet lokale të 14 majit.

 

Një vit pasi është larguar nga drejtimi i PD, Basha ka akuzuar Sali Berishën si përgjegjës për daljen e demokratëve me dy kandidatë.

 

LULZIM BASHA

 

ISH-KRYETAR I PD

 

“ Përgjegjës është ai që ka përçarë PD. “

 

Komentet e Bashës për gazetarët kanë qenë të shkurtra, por ai ka konfirmuar se do të jetë aktiv në politikë e do të jetë pjesë e fushatës elektorale.

 

“Nuk kam më asnjë koment tjetër për sot. Patjetër që do të jem pjesë e fushatës në të gjithë Shqipërinë”

 

Basha replikoi në distancë edhe me Sali Berishën, i cili i kërkoi të tregojë burimin e parave me të cilat është paguar firma amerikane e lobimit.

 

Edhe pse sipas gjykatës, Lulzim Basha është kryetar i Partisë Demokratike, vetë Basha prej 21 marsit të vitit të kaluar, kur dha dorëheqjen, është tërhequr nga politika aktive. Basha nuk ka zhvilluar asnjë takim publik me strukturat e Partisë dhe në parlament vjen vetëm në seanca të veçanta, siç ishte sot ajo për nder të presidentit austriak.

Lajme të ngjashme

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

Vlora Zenuni Hamiti

Banka Botërore: Tirana e qytetet e mëdha shqiptare, me nivelin e rritjes së gjelbërimit ndër më të ulëtit në rajon

Suad Avdiu

Një e treta e të diplomuarve për shkencë janë femra, Shqipëria e katërta në Europë

Suad Avdiu