TV News
Shqipëri

Roland Bejko kandidat i PD në Tiranë/ Tabaku dhe Gaz Bardhi nuk votojnë, ja anëtarët e Kryesisë që votuan “Pro”

Kryesia e Partise Demokratike votoi mbremjen e kesaj te diele emrin e Roland Bejkos si kandidat per bashkine e Tiranes.

Mirepo ne votim ku ishte alternative edhe Jonila godole, nuk moren pjese disa prej figurave me te rendesishme te PD.

Emra si Jorida Tabaku, Gaz Bardhi apo Dhurata Cupi nuk moren pjese ne votim.

Ndersa per Roland Bejkon votuan Alibeaj, Agron Kapllanaj, Kreshnik Collaku, Orjola Pampuri etj.

 

1. Gazment Bardhi – nuk mori pjese ne votim
2. Dhurata Cupi – nuk mori pjese ne votim
3. Jorida Tabaku, nuk mori pjese ne votim
4. Ori Nebiaj, nuk mori pjese ne votim
5. Jonila Godole, nuk mori pjese ne votim

 

Pro Roland Bejkos

 

1. Fitim Zekthi
2. Taulanda Jupi
3. Kreshnik Collaku
4. Orjola Pampuri
5. Xhemal Gjunkshi
6. Flamur Hoxha
7. Gazment Koduzi
8. Enkelejd Alibeaj
9. Taulant Zeneli
10. Agron Kapllanaj

 

Abestenim

1. Indrit Sefa
2. Endri Hasa
3. Juela Hamati

Roland Bejko- Voton per Jonila Godole

Lajme të ngjashme

Rritje me 64 për qind e netëqëndrimeve të turistëve të huaj në Shqipëri

Suad Avdiu

Martesat brenda të njëjtës gjini/ Shqipëri: Kisha reagon për martesën e dy vajzave

Suad Avdiu

619 vjet nga lindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Suad Avdiu