TV News
Diaspora

Presidenti i Austrisë vizitë në Shqipëri

E diel, 26 Mars 2023 – 21:00
albinfo.ch

Twitter: Alexander Van der Bellen

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj do qëndrojë për vizitë në Tiranë.

Të hënën Begaj mirëpret të parin e Austrisë me ceremoni shtetërore e më pas do të kenë një konferencë të përbashkët për media.

Va nder Bellen ka arritur të dielën në Shqipëri dhe është pritur nga Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja. “I nderuar të prisja sot në aeroportin “Nënë Tereza” Presidentin Federal të Republikës së Austrisë, Sh.T.Z Alexander Van der Bellen me Zonjën e Parë dhe delegacionin që e shoqëron në vizitën e tij të parë shtetërore në Shqipëri”, ka shkruar Manja, përcjellë albinfo.ch.

Të dy presidentët do të marrin pjesë edhe në forumin me përfaqësuesit e bizneseve nga Austria, ndërkohë presidenti austriak do të mbajë edhe një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e Shqipërisë, raporton AA, përcjellë albinfo.ch.Lajme të ngjashme

Vazhdon organizimi masiv i VLEN-it për mërgatën

Suad Avdiu

Nesër voton Diaspora

Suad Avdiu

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

Suad Avdiu