TV News
Shqipëri

Kryesia e Alibeajt nxjerr emrin/ Ja kandidati për Tiranën

Drejtuesi politik i Gjirokastrës Roland Bejko do të jetë kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës.

 

Bejko ka marrë voten e shumicës së anëtarëve të Kryesisë përballë kandidaturës së Jonila Godoles.

 

Vendimi është shoqëruar me debate pasi kundër nxjerrjes së kandidatit për Bashkine e Tiranës kanë qenë Gazment Bardhi, Jorida Tabaku e Dhurata Çupi.

 

Mësohet se një prej figurave të rëndësishme të PD, Jorida Tabaku ka dalë kundër nxjerrjes së kandidatëve për Tiranën por edhe bashkitë e tjera.

 

Unë jam kundër kandidatëve për kryetarë bashkie të tjerë nga opozita. Për më tepër në Tiranë, Durrës e Elbasan!

 

Përçarja e partisë në bazë është shumë e sidomos në Tiranë dhe çdo gjë e tillë thjesht do ta përkeqësonte!

 

Më duhet të mendojmë për emrin e PD e për logon e PD e duhet ta mbrojmë atë të ngrihet e jo të rrudhet! Jeni duke vepruar gabim po e zvogëloni PD! Na lejoni të fokusojmë energjitë në listat e këshillit bashkiak dhe te emri i subjektit Partia Demokratike“- ka deklaruar në mbledhje Jorida Tabaku.

Lajme të ngjashme

Tirana nën masa të larta sigurie për të pritur Zelenskyn

Suad Avdiu

Zelensky nesër në Shqipëri, merr pjesë në Samitin për Ukrainën

Suad Avdiu

Shqipëri: Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë do të hapet më 4 mars

Suad Avdiu