TV News
Shqipëri

Berisha sot vendos për kandidatët për këshillat bashkiak në 61 bashki

Subscribe

Partia demokratike do te marre vendimet finale per zgjedhjet e 14 majit.

Sali Berisha ka thirrur ne mbremje kryesine per te miratuar listat e kandidateve per keshillat bashkiake, pasi kandidatet per kryetar bashkie jane miratuar qe ne muajin dhjetor. Per shkak se humbi betejen per logon e PD, Berisha do te garoje ne zgjedhjet lokale si pjese e koalicionit “Bashke Fitojme”.

Gjate diteve te fundit listat per keshillat bashkiake kane qene pjese e negociatave mes Sali Berishes, Ilir Metes, Vangjel Dules e Nard Ndokes pasi koalicioni per vendet qe secila parti duhet te kete.

Nga ana tjeter enkelejd alibeaj i cili mban logon e PD pritet te vendose sot si do te garoje ne 14 maj.

Gjate mbledhjes me kryetaret e degeve shumica kane mbeshtetur idene qe te garoher per kryetare bashkie dhe keshilla bashkiake.

Por vendimin final e merr kryesia e cila do te mblidhet ne oren 18.00.

Shumica e deputeteve demokrate mbeshtesin idene qe te mos kene kandidate per kryetare bashkie per te mos percare voten e opozites.

Por mbetet per tu pare se cili grup do te fitoje: Enkelejd Alibeaj i cili kerkon te hyje me kandidate ne 61 bashkite e vendit apo Gazment Bardhi i cili kerkon qe te mbeshteten kandidatet e primareve dhe te pd te garoje vetem per keshillat bashkiake.

Lajme të ngjashme

Parandalohet kontrabanda me 50 tonë naftë të deklaruar si vaj bazë

Suad Avdiu

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Mirush Kabashi

Suad Avdiu

Katër vite TV News, katër vite sfida dhe suksese! (VIDEO)

Suad Avdiu