TV News
Diaspora

Zvicra mposhti Bjellorusinë 5-0, shkëlqen Xhaka

E shtunë, 25 Mars 2023 – 20:00
albinfo.ch

(KEYSTONE/Laurent Gillieron)

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka ka shkëlqyer në Novi-Sad në ndeshjen e Zvicrës kundër Bjellorusisë.

Ai shënoi golin e katër për Zvicren dhe asistoi në të dytin. Ndërkohë që lëshoi edhe fushën para se të përfundonte ndeshja.

Për 5:0 shënoi Zeki Amdouni në minutën e 65-të. Zvicra po e shkel Bjellorusinë në Novi Sad. Për 3:0, helvetikët kanë shënuar në minutën e 29-të me anë të Renato Steffen. Ai ka kompletuar “hat-trickun” e tij për Zvicrën, duke i sjellë tre pikët e para në grup.

Zvicra luan në Gjenevë kundër Izraelit më 28 mars.Lajme të ngjashme

Katër vite TV News, katër vite sfida dhe suksese! (VIDEO)

Suad Avdiu

Mërgimtarët në Zvicër hapin dyert për liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim

Suad Avdiu

Shqiptari nga Turqia e çon në vend amanetin e nënës, boton librin “Prekazi”

Vlora Zenuni Hamiti