TV News
Diaspora

“Me Kosovën në Evropian”, motoja e FFK-së për ‘EURO 2024’

Kosova sot nis fazën kualifikuese për ‘EURO 2024’, përballet me Izraelin

E shtunë, 25 Mars 2023 – 13:00
albinfo.ch

Kosova sot do të nisë kualifikimet për Kampionatin Evropian ”EURO 2024”, ku në ndeshjen e parë do të përballen me kombëtaren e Izraelit.

Vlen të theksohet se ndeshja zhvillohet në “Bloomfield Stadium”, më fillim nga ora 18:00.

Federata e Futbollit të Kosovës ka dalë me një postim motivues, duke mbështetur futbollistët e Alain Giresse para kësaj sfide.

Motoja e FFK-së për fazën kualifikuese është: “Me Kosovën në Evropian”.

Gati për ndeshjen e madhe!

Pas një pritjeje të gjatë, Dardanët do ta nisin sot ciklin kualifikues për Euro 2024 me ndeshjen e parë si mysafirë kundër Izraelit.

Me formën e mirë dhe krenarinë kombëtare, Dardanët janë gati për të dhënë maksimumin në fushë për t’i treguar vlerat e tyre dhe për t’u dhënë gëzim të madh tifozëve në Kosovë dhe kudo në botë!

Kjo ndeshje do të jetë një test i vështirë, por Dardanët janë të gatshëm për këtë sfidë dhe për fitore! Të gjithë jemi me ju, Dardanë!”, shkruhet në postimin e FFK-së.

Kosova është pjesë e Grupit I, së bashku me Zvicrën, Rumaninë, Bjellorusinë, Izraelin dhe Andorën.

 Lajme të ngjashme

Vazhdon organizimi masiv i VLEN-it për mërgatën

Suad Avdiu

Nesër voton Diaspora

Suad Avdiu

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

Suad Avdiu