TV News
Diaspora

Njoftimi nga Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë

E mërkurë, 22 Mars 2023 – 9:30
albinfo.ch

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë, njofton të gjithë shtetasit shqiptarë në Zvicër se Ambasada do të jetë e mbyllur në datat 22 mars 2023, me rastin e Festës së Nevruzit, përcjell albinfo.ch.

Shërbimet konsullore do të rifillojnë në datë 23 mars 2022.

Për çdo rast emergjence lutemi të kontaktoni në adresën dhe numrin e poshtëshënuar:

e-mail: [email protected]

Nr. emergjencës: +41774099729

Duke përfituar nga ky rast, Ambasada ju uron besimtarëve Bektashi Gëzuar!

 

 

 Lajme të ngjashme

Mërgimtarët në Zvicër hapin dyert për liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim

Suad Avdiu

Shqiptari nga Turqia e çon në vend amanetin e nënës, boton librin “Prekazi”

Vlora Zenuni Hamiti

Kryeministri Kurti takohet në Vjenë me këshilltarin shqiptar në Austri, Fidan Limani

Suad Avdiu