TV News
Rajon-Botë

Goditet banda shqiptare e drogës në Belgjikë, sekuestrohen kokainë, para dhe 30 automjete luksoze

Një bandë shqiptare e përfshirë në trafikun e drogës është goditur nga policia Belge.

 

18 persona janë vënë në pranga pas një aksioni masiv ku u përfshin 160 forca të policisë. Hetimet për organizatën kriminale kishin nisur rreth dy vite më parë, ndërsa banda dyshohet se zhvillonte aktivitetin e saj prej të paktën 4 vitesh.

 

Në kuadër të këtij operacioni u ushtruan kontrolle në 21 vendndodhje të ndryshme ku u zbuluan prova konkrete që lidhin grupin e shqiptarëve me trafikun.

 

Sasi të mëdha kokaine, 600 bimë kanabisi, paisje për paketimin e  drogës si dhe shuma të mëdha parash u sekuestruan nga policia.

 

Agjentët bllokuan gjithashtu 30 automjete me vlerë qindra mijëra euro. Në banesa janë gjetur edhe aksesorë e veshje luksi.

 

Të arrestuarit akuzohen për trafik droge dhe pjesmarrje në organizatë kriminale ndërkohë që 5 prej qëndronin në Belgjikë ilegalisht.

Lajme të ngjashme

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Suad Avdiu

Anulohen dhjetëra fluturime në Holandë, kjo është arsyeja

Suad Avdiu

Si pasojë e defektit teknik, sistemi i mbrojtjes kundërajrore izraelite nuk funksion – raketa rikthehet dhe bie në tokë në Tel Aviv

Suad Avdiu