TV News
Show BizSport

Zvicra publikon listën finale për Euro 2024, janë tre shqiptarë

Kombëtarja e Zvicrës e ka publikuar listën finale për Kampionatin Evropian.

Trajneri Mzrat Yakin në listën prej 26 futbollistëve ka ftuar edhe tre shqiptarë nga Kosova, shkruan IndeksOnline.

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri e Ardon Jashari do të udhëtojnë në Gjermani me kombëtaren helvetike.

I vetmi kosovar që ishte pjesë e grumbullimit të Zvicrës dhe nuk është në listën finale, është Andi Zeqiri.

Lajme të ngjashme

“Jam Drenicë, jam Dukagjin”, Leonora Jakupi shkëlqen në veshje kombëtare

Suad Avdiu

Kriset miqësia mes tyre – Stresi ironizon Don Xhonin?

Suad Avdiu

Shqipëria drejt rekordit,50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

Suad Avdiu