TV News
Shqipëri

Shqipëria dhe Italia finalizojnë marrëveshjen për njohjen e sigurimeve shoqërore

Shqipëria dhe Italia finalizojnë të martën marrëveshjen për njohjen reciproke të kontributit për sigurimet shoqërore.

Lajmi bëhet me dije nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme.

“Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani do të zhvillojë nesër vizitën zyrtare gjatë së cilës do të firmosë marrëveshjen me homologun Tajani. Marrëveshja vjen si një detyrim dhe e drejtë ndaj qytetarëve shqiptarë, italianë dhe italo-shqiptarë, të cilët kanë punuar me përkushtim për 30 vjet dhe kanë kontribuar në ekonominë dhe përparimin social të të dy vendeve tona”, thuhet në njoftimin e ministrisë./tch/

Lajme të ngjashme

Kryeministri i parë shqiptar i Maqedonisë së Veriut, pritet nga Rama në Tiranë

Suad Avdiu

Zelensky për Samitin në Shqipëri: Sot punoj në Tiranë, do të flasim për bashkëpunimin në mbrojtje

Suad Avdiu

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

Suad Avdiu