TV News
Maqedoni

Taravari për TV21: Vendimi është i imi personal, nëse Kuvendi vendosë ndryshe, do ta pranoj patjetër

Në pyetjen e TV21 se si e komenton reagimin e kryetarit të Kuvendit Qendror, Ziadin Sela, i cili e quajti akt qyqar statusin e tij për qëndrim “pro” koalicionit me opozitën shqiptare, kreu i ASH-së, Arben Taravari tha se qëndrimi i shprehur është personal dhe se do ta respektonte vendimin ndryshe të Kuvendit Qendror.

“Është vendimi im personal si Kryetar Partie, pres përkrahje prej Kuvendit. Nëse vendimi i Kuvendit është ndryshe e pranoj me patjetër”, tha Taravari për TV21.

Lajme të ngjashme

Janë konfirmuar shtatë kandidatë për president të Maqedonisë së Veriut, vazhdon procedura e mbledhjes së nënshkrimeve

Suad Avdiu

Këtë javë studentët do t’i marrin paratë për ushqimin e subvencionuar

Suad Avdiu

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Suad Avdiu