TV News
Diaspora

Regjisori nga Kosova ftohet që të jetë pjesë e Akademisë Evropiane të Filmit

E mërkurë, 29 Mars 2023 – 15:20
albinfo.ch

Mësohet se regjisori dhe drejtuesi i Qendrës Kinematografike të Kosovës, Lum Çitaku, është ftuar të bëhet pjesë e Akademisë Evropiane të Filmit, përcjell albinfo.ch.

Kjo u bë e ditur nga faqja zyrtare e QKK-së, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Jam i gëzuar dhe i nderuar t’i bashkohem Akademisë Evropiane të Filmit, me të cilën po bashkëpunojmë ngushtë në projekte të përbashkëta që kontribuojnë në zhvillimin artit e kulturës së filmit, mbrojtjen dhe festimin e trashëgimisë kinematografike, si dhe edukimin e audiencave në vend dhe Evropë”, ka thënë ai.

Çitaku i është bashkuar QKK-së në janar të vitit 2019 dhe nga korriku 2021 e udhëheq institucionin qendror të filmit.Lajme të ngjashme

Vazhdon organizimi masiv i VLEN-it për mërgatën

Suad Avdiu

Nesër voton Diaspora

Suad Avdiu

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

Suad Avdiu