TV News
Maqedoni

Maqedoni, shkolla ia ndalon mësimin vajzës për shkak të mbulesës, reagon zv/ministri Nuhiu

Zv/ministri i Arsimit, Agim Nuhiu në rrjetin social facebook ka njoftuar se ka takuar vajzën nga Koçani e cila pengohej të ndjekte mësimim në shkollë për shkak shamisë, informon Klan M.

“Prindët thanë se Alejnës ju ndalua të vazhdoj mësimin në shkollë për shkak të shamisë në një shkollë të Koçanit!

Shamia e një motrës tonë nuk është përbuzje, por është vlerësim nga gjithkush që vendos ta mbajë! Alejna Ismailovska do të vazhdoj të ndjek mësimin në bankat shkollore! Askush nuk mund të jetë mbi ligjin!

Drejtësi dhe dinjitet për të gjithë” – ka shkruar Agim Nuhiu. /KlanMacedonia/

Lajme të ngjashme

Gjithsej 44 raste të reja të kollës së keqe, numri i përgjithshëm i të prekurve arrin në 597

Suad Avdiu

Oda Ekonomike kërkon që të vazhdohet projekti për korridoret

Suad Avdiu

76-vjeçarja mashtrohet për 380 mijë denarë, nga një mashkull që iu paraqit si inspektor policie!

Suad Avdiu