TV News
Opinion

Transporti falas në Tiranë/ Berisha: Falenderoj Këlliçin për premtimin që bëri

Lideri i opozitës Sali Berisha dhe kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçi,zhvilluan një  takim me të rinjtë e FRPD në selinë e Partisë Demokratike.

 

Fjatë bashkëbisedimit, këllici premtoi transport public falas në Tiranë në rast se ai do të fitoje zgjedhjet për pushtetin lokal në kryeqytet.

 

Berisha e konsideroi këtë premtim të Belind Këllicit shumë të rëndësishëm dhe njëkohësisht të guximshëm.

 

Unë e falënderoj Këlliçin për premtimin që bëri para jush.Transporti falas ishte, mendoj unë, premtimi më i guximshëm, më i domosdoshëm, premtimi që do ndikojë në buxhetin e të gjitha familjeve.Por nuk do ndikojë vetëm në buxhetin, por edhe në shëndetin të gjitha familjeve.E thamë që Tirana është ndër 10 qytetet më të ndotura në botë, sepse këtu trafiku është organizuar me principin se si të udhëtohet më ngadalë, se si njerëzit të thithin sa më shumë gazra toksike.Do pakësohet numri i atyre që përdorin mjetet personale për të shkuar në punë, sepse do përdorin mjetet publike.Tirana nuk është më e varfra, nuk është ndër dhjetë vendet e fundit në botë, por është më e vjedhura.Unë dua ta përgëzoj zotin Këlliçi për këtë premtim solemn me një impakt shumë të madh për jetën e Tiranës.Unë kam besim se me programin e tij do të sjellë një revolucion të vërtetë dhe se qyteti do vendoset në shinat e një qyteti normal dhe me perspektivë.

 

Berisha nuk i kurseu elozhet ndaj Belind Kellicit, duke e konsideruar kandidatin më të mirë të mundshëm për Bashkinë e Tiranës.

 

Ne vendosëm sistemin e primareve dhe sot kandidojmë me 61 kandidatë, me në krye Belind Këlliçin, kandidatin tonë të shkëlqyer për Bashkinë e Tiranës.
Ata nuk janë më kandidatët e kryetarit dhe kryesisë, por janë kandidatët e votës së lirë dhe kjo ka shndërruar një ndryshim shumë të madh në qëndrimin tonë dhe qëndrimin e shoqërisë shqiptare ndaj nesh.Ju falënderoj që keni ardhur të mbështesni Belind Këlliçin.
Tirana ka nevojë jetike për ndryshim. Unë do u jap vetëm 2-3 tregues të institucioneve prestigjioze ndërkombëtare.
Sot Tirana është në 10 qytetet më të ndotura të planetit. Sot Tirana është ndër 10 vendet me shërbimin shëndetësor më të shkatërruar në planet.
Tirana i ka sot këto sepse ka një falls-kryebashkiak. Nëse do bënit, vizatonit, përshkruanit kryebashkiakun aktual që do dorëzojë së shpejti detyrën, ai është prototipi i një personazhi fake.Por ai është edhe një vjedhës dhe hajdut i pamëshirë i qytetarëve të Tiranës.

Lajme të ngjashme

Dështoi tentativa e fundit e BDI-së për ta kthyer Gruevskin!

Suad Avdiu

Sa më e shpjegueshme është urrejtja e Vuçiqit ndaj Kosovës aq më perverse dhe e pakuptimtë është ajo e Ramës ndaj Kurtit!

Suad Avdiu

Mimoza Nebiaj: Nje histori që të rrënqeth…

Suad Avdiu