TV News
Shqipëri

Afera e inceneratorëve/ Gjykata “zbut” dënimin e Alqi Bllakos

Gjykata i ka kërkuar prokurorisë të saktësojë akuzat e ngritura ndaj ish sekretarit të përgjithshëm të ministrisë së mjedisit, Alqi Bllako nga korrupsion i zyrtarit të lartë në korrupsion të funksionarit publik.

 

Rikualifikimi i kësaj vepre penale zbut marzhin e dënimit ndaj Bllakos.

 

Po ashtu, edhe ndaj ish-zv Presidentit të FSHF, Arben Dervishaj, gjykata rikualifikoi akuzën nga shpërdorim detyre në Korrupsion pasiv në sektorin privat dhe falsifikim dokumentesh.

Lajme të ngjashme

Shqipëria drejt rekordit,50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

Suad Avdiu

Gruaja me sëmundje të rrallë të gjakut bëhet nënë, rasti i parë në Shqipëri

Suad Avdiu

Lorik Cana: Shqipëria nuk ka asgjë për të humbur

Suad Avdiu