TV News
Maqedoni

15 vjeçarja Jumna Fetahu shpallet kampione e seniorëve në hedhjen e diskut në RMV

Është vetëm 15 vjeç, mirëpo kjo nuk e pengon Jumna Fetahun nga Shkupi që të ballafaqohet në konkurrencë me seniorët e moshave të mëdha, kështu duke arritur madje të shpallet kampione në garat e hedhjes së diskut, shkruan 3-shi.net.

Ndryshe kujtojmë se Jumna Fetahu është vajza e ish luftëtarit të UÇK-së, Sakip Fetahu i cili poashtu njihet si mbështetës i flaktë i sportistëve dhe skuadrave shqiptare në vend.

Lajme të ngjashme

Gjithnjë e më pak filloristë në Dibër

Suad Avdiu

ESHS: Mbi 800 milionë euro janë investuar në ndërtimin e banesave në vitin 2023

Suad Avdiu

BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

Suad Avdiu