TV News
Maqedoni

Shpërndajeni: Lutje urgjente për ndihmë, Diellza 22 vjeçare, është diagnostifikuar me sëmundje të rrallë!

Lutje urgjente për ndihmë, Diellza Osmani 22 vjeçare-absolventja e Dizajnit Grafik ka nevojë për ne💔

Ferizajasja Diellza Osmani është diagnostifikuar me sëmundjen e rrallë: TTP HUS suspect, AKI Acute Kidney Injury AKIN 3 dhe Heomdialysis factae est.
Mjekët kanë rekomanduar shërimin urgjent jashtë vendit në Turqi, andaj për shërimin e saj duhen 150 mijë euro (në pritje të përkrahjes nga Ministria e Shëndetësisë).
Diellza është vajzë shembull në sjellje e studime, shumë e dashur dhe gjithë qyteti është senzibilizuar për të. Ajo sonte niset për Turqi, ne lutemi për shëndetin e saj dhe të na kthehet sa më shpejt familjes e qytetit.

Lusim njerëzit vullnetmirë që të na ndihmojnë aq sa munden, e ne shpresojmë se si shumëherë tjera do ta tregoni shpirtin human që keni. Të martën me 7 maj jemi në sheshin e qytetit të Ferizajt me tendën tonë!

Llogaria Bankare:
TEB Bank
2013000096784794(Blerta Osmani-motra)

Zoti ju dashtë❤️

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Unifikimi maqedonas antishqiptar do të rrezikojë marrëdhëniet ndëretnike

Suad Avdiu

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Suad Avdiu

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Suad Avdiu