TV News
Maqedoni

Kolonat kilometrike për hyrje nga Greqia në Maqedoni

Në një ditë para përfundimit të fundjavës së zgjatur të pushimeve, qytetarët e Maqedonisë po kthehen masivisht në vendin e tyre. Pasditen e sotme, trafiku në pikat kufitare me Greqinë është i intensivuar.

Në pikën kufitare Bogorodicë, vargje makinash shtrihen për dy dhe tre kilometra, pritëse për të hyrë në territorin maqedonas. Kjo ngjarje ka ndikuar në ngadalësimin e lëvizjes së makinave në këtë segment kufitar. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Unifikimi maqedonas antishqiptar do të rrezikojë marrëdhëniet ndëretnike

Suad Avdiu

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Suad Avdiu

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Suad Avdiu